Dołącz do nas!

Temat edukacji jest dla ciebie ważny? Masz głowę pełną pomysłów, chcesz zrealizować projekt ale nie wiesz jak się za to zabrać? Zależy ci na tym, aby polska edukacja rozwijała się równie szybko jak pozostałe elementy naszego  życia? Dołącz do naszego zespołu i miej realny wpływ na twoje otoczenie!

Najczęstsze pytania i odpowiedzi:

Szkoła 2.0 jest inicjatywą powołaną przez dwoje licealistów, po to, aby w końcu zmieniło się coś w polskim szkolnictwie. Bazujemy dalej na podstawie z 1808 roku, mimo, że wszystko dookoła pędzi rozwijając się bez przerwy. Czas w końcu powiedzieć stop i zacząć działać oddolnie. Realizujemy własne projekty oraz wspieramy projekty młodych osób. Więcej o nas możesz przeczytać skacząc po różnych zakładkach naszej strony.

Absolutnie każdy! Niezależnie czy masz 13 czy 33 lata, z wielką chęcią włączymy Cię w naszą działalność. Nie selekcjonujemy zgłoszeń na podstawie wieku czy tego czy aktualnie jest się powiązanym z oświatą.

Jasne że tak! Niezależnie czy jesteś już doświadczonym ninja działającym w środowisku aktywizmu młodzieżowego, czy w zasadzie jest to twoja pierwsza inicjatywa, możesz do nas dołączyć:) Nie patrzymy na doświadczenie, nie selekcjonujemy również na podstawie tego kryterium. Dla nas najważniejsze są twoje chęci, pomysły oraz nadzieja na zmianę.

To zależy. Nie mamy jakiegoś dolnego limitu czasu, który musisz poświęcić Szkole 2.0. Tak naprawdę są wśród nas osoby, które angażują się bardzo rzadko. Oczywiście mamy nadzieję, że będziesz ambitny/a i włączysz się aktywnie w nasze inicjatywy. Jedyne czego nie tolerujemy to niewywiązywanie się z rzeczy, do których samemu się zgłosiło. Jeśli wiesz, że nie dasz rady- daj nam znać, jesteśmy przecież tylko ludźmi.

Ojj, długo można by było opowiadać. Pracujemy podzieleni na zespoły projektowe, w ramach, których realizujemy inicjatywy o określonej tematyce. W ramach zespołów realizujecie własne pomysły lub pomagacie realizować pomysły waszych kolegów i koleżanek. Zajmujecie się tym tematem, w którym czujecie się silni/e. Jeżeli lubisz robić grafiki- robisz grafiki, jeżeli znasz się na social media- prowadzisz nasze social media, natomiast jeżeli np. interesuje cię psychologia/psychiatria, to angażujesz się w projekty związane z tym tematem. Nie określamy w ilu zespołach musisz być, oczywiście przyjętą normą jest to, że w co najmniej jednym zespole działacie, natomiast nikt nie zabroni działać wam też w dwóch, trzech czy we wszystkich.

Nie. Ale spokojnie- mamy coś lepszego. Nie jesteśmy sektą trzymającą swoich członków przypiętych łańcuchem do kaloryfera, zabraniając im odchodzić. Jeżeli chcesz aktualnie działać, dołącz do nas, spróbuj, zobacz czy to dla ciebie, a jeżeli ci się nie spodoba lub w pewnym momencie przestaniesz mieć ochotę się angażować, po prostu podziękujemy sobie za współpracę i będziesz mógł odejść.

Tak jest! Zrzeszamy młodzież (i nie tylko) z przeróżnych środowisk, zapraszamy tych którzy udzielają się w młodzieżówkach tylko pod warunkiem, że sprawy ulubionej partii zostawimy przed „przed drzwiami”. Tutaj działamy ponad podziałami, dla dobra całej społeczności szkolnej w naszym kraju.