Koleżeńska Pomoc Psychologiczna

Najbliższa edycja odbywa się za:

Umiesz przeprowadzić sztuczne oddychanie? Mam nadzieję, że tak. A czy umiesz zareagować odpowiednio, gdy twój rówieśnik zwierza ci się ze swoich problemów? KPP — Koleżeńska Pomoc Psychologiczna to projekt, w ramach którego poznasz podstawy pierwszej pomocy psychologicznej. Dzięki temu będziesz umieć pomóc drugiemu człowiekowi, który przeżywa aktualnie pewien kryzys.

 

Warsztat o koleżeńskiej pomocy psychologicznej będzie o tym, w jaki sposób w rozmowie o trudnych problemach z rówieśnikami…

-…słuchać

-…reagować

-…umieć w obu tych rzeczach dbać o swoje bezpieczeństwo psychologiczne.

Będzie to więc przede wszystkim warsztat o emocjach oraz o tym, jak możemy o nich mówić i jak możemy o nich słuchać, szczególnie, gdy wynikają z trudnych życiowych sytuacji. A także będzie o tym, co robić, kiedy takie trudne sytuacje dotykają naszych koleżanek i kolegów. I przede wszystkim o tym, jak pomagać bezpiecznie, zarówno myśląc o potrzebach tego, komu się pomaga,  jak i tego, kto pomaga. W trakcie warsztatu będzie również czas, żeby porozmawiać o tym, czym jest profesjonalna pomoc psychologiczna, w jaki sposób pracuje psychoterapeuta i w jaki sposób można dbać o własne zdrowie psychiczne.

Warsztat poprowadzi Paweł Dębek, psycholog, który od 20 lat prowadzi autorskie treningi i warsztaty psychologiczne oraz pomaga indywidualnie jako psychoterapeuta i coach. Ukończył renomowane szkoły psychoterapii, socjoterapii, psychologicznego treningu grupowego, coachingu i systemowych ustawień organizacyjnych. Posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i certyfikat International Coaching Community. 

Tak, projekt jest finansowany w ramach Mikrograntów NGO finansowanych z budżetu gminy Wrocław, dzięki czemu jest on całkowicie darmowy dla uczestników.

Każda osoba uczęszczająca do wrocławskiej szkoły ponadpodstawowej. Nie musisz mieszkać we Wrocławiu, wystarczy, żebyś uczył* się we wrocławskiej szkole.

Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Nie! Uczymy od podstaw, nie musisz wiedzieć zupełnie nic:)

Aktualnie prowadzimy zapisy na 2 weekendowe warsztaty, możesz wybrać datę która ci pasuje:

30 - 31.10
06 - 07.11

W gabinecie psychologa, z którym współpracujemy. We Wrocławiu przy ul. Legnickiej 52.

Wiemy, że najlepiej pracuje się w małych grupach. Dlatego maksymalnie spotka się 12 osób.

Jasne że tak! Każde udokumentowane doświadczenie jest przecież na wagę złota.

Zapisz się, aby otrzymać informację o starcie zapisów na kolejną edycję!

Twój email będzie przetwarzany zgodnie z naszą Polityką Prywatności.