Pierwsza edycja Koleżeńskiej Pomocy Psychologicznej za nami!

Absolwentów

Godzin warsztatów

Zgłoszenia

Umiesz przeprowadzić sztuczne oddychanie? Mam nadzieję, że tak. A czy umiesz zareagować odpowiednio, gdy twój rówieśnik zwierza ci się ze swoich problemów? KPP — Koleżeńska Pomoc Psychologiczna to projekt, w ramach którego poznasz podstawy pierwszej pomocy psychologicznej. Dzięki temu będziesz umieć doraźnie pomóc drugiemu człowiekowi, który przeżywa aktualnie pewien kryzys.

 

Warsztat o koleżeńskiej pomocy psychologicznej będzie o tym, w jaki sposób w rozmowie o trudnych problemach z rówieśnikami…

-…słuchać

-…reagować

-…umieć w obu tych rzeczach dbać o swoje bezpieczeństwo psychologiczne.

Będzie to więc przede wszystkim warsztat o emocjach oraz o tym, jak możemy o nich mówić i jak możemy o nich słuchać, szczególnie gdy wynikają z trudnych życiowych sytuacji. A także będzie o tym, co robić, kiedy takie trudne sytuacje dotykają naszych koleżanek i kolegów. I przede wszystkim o tym, jak pomagać bezpiecznie, zarówno myśląc o potrzebach tego, komu się pomaga,  jak i tego, kto pomaga. W trakcie warsztatu będzie również czas, żeby porozmawiać o tym, czym jest profesjonalna pomoc psychologiczna, w jaki sposób pracuje psychoterapeuta i w jaki sposób można dbać o własne zdrowie psychiczne.

Termin najbliższej edycji zostanie ogłoszony wkrótce.