Nastały dziwne czasy, w których okres wymiany pokoleń z kilkunastu-kilkudziesięciu lat skrócił się kilkukrotnie. Czasy, w których wszystko pędzi w zawrotnym tempie, wszystko nieustannie ewoluuje i zmienia się. Jedna rzecz, która niestety od 1808 roku pozostaje bez większych zmian to Polska edukacja. Wciąż siedzimy w ławkach ustawionych w ten sam sposób, na lekcjach trwających 45 minut, zaczynających się o 8 i kończących się o 15. Ale czy to na pewno najlepsze rozwiązanie? Czas wziąć sprawy w swoje ręce- jako Szkoła 2.0.

Obojętność władzy

Niestety, w którą stronę się nie obejrzymy, tam wciąż widzimy obojętność każdej władzy, na przestrzeni lat, na temat edukacji, ze względu na czasochłonność oraz małą atrakcyjność z punktu widzenia kampanii politycznej. Znaczące zmiany się nie pojawiają, a gdy już ktoś zdecyduje się coś zrobić, to robi to w sposób chaotyczny oraz przynoszący po drodze wiele strat niewspółmiernych do końcowego zysku.

Tutaj pojawiamy się my

I stąd powstała Szkoła 2.0. Pomysł, realizowany przez Juliana Wąska oraz Maję Redę – dwójkę młodych osób, widzących problem w tym jak aktualnie wygląda nasze szkolnictwo. Aktualnie w naszym zespole jest kilkadziesiąt osób, które chcą mieć realny wpływ na edukację w Polsce. Jeżeli ten temat jest dla ciebie bliski, zgłoś się do nas, naciśnij TUTAJ. Będziemy realizować liczne projekty dotykające szkół oraz społeczności, którą szkoły zrzeszają. Chcemy wspierać uczniów, nauczycieli, dyrekcje, samorządy szkolne, pedagogów, psychologów szkolnych i cały pozostały personel. Aktualnie mamy rozpisane 8 projektów, od których chcemy zacząć, natomiast zdecydowanie na nich nie poprzestaniemy. Naszym przewodnim celem jest sprawienie, aby szkoła była miejscem, do którego uczniowie przychodzą z uśmiechem, a wychodzą z przyswojoną w przyjazny sposób wiedzą, która docelowo przyda im się w dorosłym życiu. Zachęcamy do obserwowania naszego fanpage na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi naszymi inicjatywami, a my widzimy się już niedługo. Trzymaj rękę na pulsie, bo będzie się dziać wiele!